Aktuality

Nový web

23. února 2008 v 19:55
Zdá se, že éra mého blogu končí. Zaprvé už mě to nebaví, zadruhé Fanda a jeho kámoš vytvořili nové, lepší stránky - FILISTINI.WEBGARDEN.CZ. Ovšem blog zatím rušit nebudu a sem tam sem zase něco napíšu. Novým stránkám přeju hodně zdaru.

První letošní schůzka

6. září 2007 v 20:13
Tak se konečně uskutečnila první oddílová schůzka ve školním roce. Kromě jedné extrémě převratné historické události (viz minulou aktualitu) se staly další zajímavé události. Tak zaprvé: René na druhý pokus složil oddílové zkoušky a byl přijat za člena, zatímco Seržant ještě porotu dostatečně nepřesvědčil a ještě si zkoušky částečně zopakuje. (Asi jsem zapomněl napsat, že na táboře složily zkoušky tři osoby - Kája, Racochejl a Stůj - a tak to tady píšu a omlouvám se jim.) Za druhé: náš oddíl si přišli vyzkoušet tři noví členové, řekl bych, že se jmenují Rafael, Dom a Kuba, a tak doufám, že u nás v oddíle vydrží.

Převratná událost v historii oddílu!

6. září 2007 v 20:04
Včera nám rozdali další číslo oblíbeného časopisu Filištín. Sice mělo jen dvě stránky, ale zato bylo poprvé v historii v barvách! Už teď je to sběratelský kousek...

Smutná novina aneb změna vedení oddílu

21. července 2007 v 20:02
Náš milý hlavní vedoucí Luděk se nechal slyšet, že po pětiletém působení v našem oddíle odchází. Je mou povinností mu zde oficiálně poděkovat za to, co pro nás za tu dobu udělal, a jistě na něj budeme všichni vzpomínat v dobrém. Ve funkci hlavního vedoucího ho nahradí pravděpodobně Fanda.

Další dva lovci orlů

21. července 2007 v 19:58
Na letošním táboře (viz předchozí aktualita) se našli dva další členové oddílu, kteří splnili zkoušku Tři orlí pera. Těmi, jenž museli protrpět několik těřkých zkoušek (24 hodin mlčení a hladu, celý den sám v lese, noční hlídka celou noc a další), se stali Čočka a Pošťák. Dovoluji si připomenout, že před pěti lety se to podařilo Kýblovi, Rozumovi a Stehnovi a dříve i mnoha jiným lidem. Těm, kteří letos neuspěli, přejem mnoho úspěchů příští rok.

Návrat z tábora 2007

21. července 2007 v 19:51
Tak dnes jsme se s plnou slávou vrátili z tábora. Letos byl na téma starořecké báje "Iáson a argonauti" a podle mého se jako obvykle vydařil. Tábořilo se na Hrubé skále, což je ideální místo pro koupání, lezení po skalách či koukání na Trosky. Podrobnější informace a fotky se snad brzy také objeví.

Stěhování

19. května 2007 v 14:10
Před časem jsme se rozhodli (jelikož jsme neměli jinou možnost), že se naše klubovna bude stěhovat. Váhalo se mezi několika variantami (např. Velká Ohrada) a nakonec jsme dospěli k velice vzrušujícímu závěru: posuneme se o dva vchody doprava. Naše nová klubovna bude úplně ta samá místnost jako dříve (bývalá prádelna ve sklepě), jen ji přesně uprostřed protíná zeď s průchodem širokým asi metr a půl. Měli bychom se zde začít scházet od začátku příštího roku, protože naší starou dobrou klubovnu musíme opustit do prázdnin.

Velikonoce aneb zpožděná reportáž

22. dubna 2007 v 19:51
Tak, před dvěma týdny (omlouvám se za zpoždění) jsme byli s oddílem jako každý rok na Velikonocích. Tentokrát jsme jeli do Chebu, ale mimo to jsme navštívili také Mariánské lázně, několik hradů v okolí a přírodní rezervaci SOOS. Pro ty, které by to zajímalo, ještě pro jistotu uvedu, že jsme vykoledovali dost vajec a zmlátili hodně holek.

exTomáš: "Stůj! Stůj!"

18. března 2007 v 21:01
Tomáš se na Hubertce přejmenoval. Jeho noční výroky Číňana natolik pobavily a inspirovaly, že mu udělil čestnou přezdívku STŮJ. I přesto, že je poněkud netradiční (zřejmě první slovesná přezdívka v oddíle, i když Coural je diskutabilní), doufám, že se ujme.

Opět v Jizerkách

18. března 2007 v 20:54
Stará známá výprava do Jizerek na Hubertku se tentokrát poněkud netradičně konala v březnu. Dokonce se na ní k naší radosti ukázal i Sám Velký Číňan, který již oficiálně není v oddíle. Netřeba psát, že jsme si to jako obvykle užili, i když pobyt byl poněkud zkažen častými přeháňkami.

Vánoční neděle

15. prosince 2006 v 20:39
Jak jste mohli pochopit z předchozího článku, na neděli už zbývala jen jedna menší akce. Tou je samozřejmě tradiční "tajná výprava", při které nikdo nemá tušáka, kam se vlastně jedeme podívat. Letos jsme to také zjistili až v autobuse - jelo se na Slapy. Odtud jsme se vydali na nepříliš dlouhý (což nikomu nevadilo; asi 8 km) výlet podél Vltavy, při čemž jsme zkoumali terén, hráli hry a obědvali. Dorazili jsme až do Štěchovic, odkud opět hurá do autobusu a do Prahy. Tím skončila letošní činnost našeho oddílu a na Nový rok nashledanou!

Vánoční sobota

15. prosince 2006 v 20:35
Takže pro nezasvěcené: každý rok má náš oddíl specielní "vánoční víkend", kdy se pořádají tři menší akce: Hra o měšec královny Judity, VOVES a Tajná výprava. Já bych jen lehce shrnul ten letošní. Tak nejdříve sobotu.
Ráno jsme se sešli na Náměstí Míru a hned začala napínavá hra po Praze. Tentokráte na téma Pražské průchody - tedy něco, o čem většina lidí nemá ani páru. Hra byla poměrně dlouhá, ale stejně tak i zajímavá; zvítězilo v ní družstvo Tetřeva (dost mě to naštvalo, protože my jsme zapoměli na čísla domů). Potom se šlo domů na oběd, ale moc jsme se neohřáli, jelikož za chvíli byl sraz na VOVES (Večerní Oddílové VánocE S rodiči). Vypukla noční hra, kterou jsem letos pořádal já (Pošťák) a Coural. Sice trochu pršelo, ale všechny skupinky prošly úspěšně štolou a dorazily až k závěrečnému jezírku. Následovalo rozdávání dárečků, ochutnávání cukroví a nakonec návrat domů, do postýlky...

Hubertka tentokrát s Krakeny

20. listopadu 2006 v 20:23
Letos jsme opět vyrazili na naší asi nejtradičnější oddílovou výpravu - na chatu Hubertku do Jizerských hor. Pochopitelně se na ní sjeli téměř všichni současní členové našeho oddílu, jenže i to bylo málo, a proto jsme s sebou přibrali ještě turistický oddíl zvaný Krakeni. Výprava se nám vskutku povedla nejen díky pěknému avšak nepřehnanému počasí. Napínavé bojovky a samozřejmě pouštění vlastnoručně vyrobených draků jako obvykle nechybělo a každopádně jsme si to velice užili.

Cesta kolem světa

26. října 2006 v 12:36
Tento víkend jel náš oddíl na cestu kolem Světa. Všichni jsme byli napjati, co to bude za překvapení, ale když jsme přijeli vlakem do Třeboně, všem se v hlavě rozsvítilo. Rozdělili jsme se totiž na dvě skupinky a vyrazili na túru kolem rybníka Svět. Po cestě jsme navštívili hrobku Schwarzenbergů a přespali jsme - jak jinak - pod širákem.

V muzeu

13. října 2006 v 19:15
Ve středu 11.10. navštívil náš oddíl Městské muzeum v Praze. Zrovna se v něm totiž konala výstava Járy Cimrmana, na jehož představení byl náš oddíl v divadle a pojednávala o něm dokonce celá jedna celotáborovka. Expozice v muzeu byla zajímavá, především injekce pro slony, kterou Jára vymyslel. Poté jsme si prošli další části muzea a rozhodně jsme se při tom nenudili.

Náborový den

22. září 2006 v 14:23
Na 20. září - tedy překvapivě na den naší schůzky - směřovalo několik různých inzerátů a pramenů. Předevčírem se totiž měl konat náborový den, konaný vždy jednou za čas (takže veliká událost). A dopadl překvapivě velice úspěšně! Přišlo 7 nových členů! Ještě je úplně neznám jménem a taky nevím, kteří přijdou na příští schůzku, takže vám je tu nebudu vypisovat. Držte jim palce!

Softbal

13. září 2006 v 20:35
Číňan se rozhodl, že od dnešní schůzky nás začne vést k tradiční oddílové činnosti, která u nás fungovala za starých časů na velmi vysoké úrovni - k softbalu. Náš oddíl byl velice úspěšný, byť jsme se dokonce chtěli přejmenovat na turisticko-softbalový oddíl! Po odchodu starších však tradice skončila...a nyní se vrací! Všichni jsme si to dnes vyzkoušeli a trochu nám to šlo - i když žádný zázrak. Budeme muset zlepčit chytání balónů i pálkování, naučit se lépe pravidla apod., ale věřím, že se nám časem podaří se opět aspoň trochu vypracovat.

Stránka o Všudismu

11. září 2006 v 16:05
V našem oddíle je už dlouho rozšířeno náboženství Všudismus. A pro všechny jeho příznivce tu mám dobrou zprávu!!! Oficielní stránky o tomto náboženství, které píšu já Pošťák (Hlavní kněz) a Brčko (Prorok č. 2), jsou již částečně dokončeny a hlásí se noví členi!!! Click here to see it...

Máme dva nové členy

6. září 2006 v 19:05
Hned na první zářijovou schůzku přišly dvě (snad) budoucí členky oddílu. Jednou z nich je KAROLÍNA, sestra nám již dlouho známého Guláše, a druhou je KAMILA, kamarádka Zajdy ze školy. Doufejme tedy, že se brzy zapojí do pravidelné činnosti oddílu a podpoří svým členstvím nyní tak málo početný oddíl...

Již známe nový plán akcí!!!

6. září 2006 v 19:02
Tak, tady jsou akce do Vánoc 2006:
23.-24.září JIŘETÍN (Tolštejn)
14.-15.října CESTA KOLEM SVĚTA (to bude ňáký překvápko)
16.-19.listopadu HUBERTKA (klasika...)
9.prosince HRA O MĚŠEC KRÁLOVNY JUDITY, VOVES
10.prosince TAJNÁ VÝPRAVA (letos prý musí přijít úplně všichni)
 
 

Reklama