Prosinec 2006

Vánoční neděle

15. prosince 2006 v 20:39 Aktuality
Jak jste mohli pochopit z předchozího článku, na neděli už zbývala jen jedna menší akce. Tou je samozřejmě tradiční "tajná výprava", při které nikdo nemá tušáka, kam se vlastně jedeme podívat. Letos jsme to také zjistili až v autobuse - jelo se na Slapy. Odtud jsme se vydali na nepříliš dlouhý (což nikomu nevadilo; asi 8 km) výlet podél Vltavy, při čemž jsme zkoumali terén, hráli hry a obědvali. Dorazili jsme až do Štěchovic, odkud opět hurá do autobusu a do Prahy. Tím skončila letošní činnost našeho oddílu a na Nový rok nashledanou!

Vánoční sobota

15. prosince 2006 v 20:35 Aktuality
Takže pro nezasvěcené: každý rok má náš oddíl specielní "vánoční víkend", kdy se pořádají tři menší akce: Hra o měšec královny Judity, VOVES a Tajná výprava. Já bych jen lehce shrnul ten letošní. Tak nejdříve sobotu.
Ráno jsme se sešli na Náměstí Míru a hned začala napínavá hra po Praze. Tentokráte na téma Pražské průchody - tedy něco, o čem většina lidí nemá ani páru. Hra byla poměrně dlouhá, ale stejně tak i zajímavá; zvítězilo v ní družstvo Tetřeva (dost mě to naštvalo, protože my jsme zapoměli na čísla domů). Potom se šlo domů na oběd, ale moc jsme se neohřáli, jelikož za chvíli byl sraz na VOVES (Večerní Oddílové VánocE S rodiči). Vypukla noční hra, kterou jsem letos pořádal já (Pošťák) a Coural. Sice trochu pršelo, ale všechny skupinky prošly úspěšně štolou a dorazily až k závěrečnému jezírku. Následovalo rozdávání dárečků, ochutnávání cukroví a nakonec návrat domů, do postýlky...