Srpen 2006

Oddílové desatero

15. srpna 2006 v 11:52 Oddílové desatero
1.) V lese a na výpravaách se chovej tiše a snaž se vidět, slyšet a cítit tak abys nebyl viděn, slyšen a cítěn.
2.) Buď jasné a radostné mysli i když prohráváš. Nauč se začít znovu a znovu, dokud nezvítězíš.
3.) V přírodě, ale i jinde nic zbytečně neničíme, porazit živý strom či zničit práci někoho druhého je barbarství - to nemáme rádi.
4.) Nepůjčuj si bez souhlasu majitele nic z jeho věcí. V případě že souhlas dostanu, vracím vypůjčenou věc co nejdříve a ve stejném, nebo lepším stavu, než byla. Peníze mám svoje, nešahám na cizí ! Musím-li si půjčit z důvodů momentální nouze, vracím co nejdřív.
5.) Nepoužívej vulgární slova. Chraň nevtíravě slabé a nenápadně jim pomáhej.
6.) Při různých soutěžích a hrách , kdy není možnost kontroly, hrajeme na čest. Nesniž se k podvodům a fíglům, radost z vítězství mít pak nebudeš.
7.) Opouštěj tábořiště v lepším stavu, než si do něho přišel. Odpadky do lesa nepatří. To co jsi přinesl, jistě dokážeš zase odnést zpátky.
8.) Udržuj svou výstroj a své nástroje čisté a v pořádku.
9.) Měj v úctě oheň.
10) Respektuj pokyny vedoucího oddílu i družiny. Platí pravidlo:
a) Vedoucí nebo rádce má vždycky pravdu
b) Nemá-li pavdu platí bod a)

Historie oddílu

15. srpna 2006 v 11:47 Historie oddílu
Dějiny našeho oddílu se začaly odvíjet v červenci roku 1992. V tu dobu se Číňan nacházel na dětském táboře, kam byl pozván aby pomohl, protože měl zkušenosti s dětským oddílem v Brandýse n/L, kde dřív působil. Tento tábor byl komerční, děti se zde scházely jen na prázdniny, a protože zde byli děti šikovné, přišlo mu to líto, a nabídl za pomoci ostatních vedoucích z tábora dětem pár víkendových akcí. Zatím co u vedoucích byl rychlý "ústup" od celoroční čínnosti, jen Lída uvízla drápkem aby po roce váhání přešla do oddílu Dětem se víkendovky líbili, a někteří žádali o častější činnost. A tak se pomalu začala tvořit parta dětí a na další tábor už jel základ tohoto oddílu.
Název FILIŚTÍNI převzal oddíl podle oslovení z velké celotáborové hry, která se líbila. Číňan měl základy ze skautu, trempoval, lezl po horách, jezdil na vodu a sportoval, ale taky nechuť k "papírování". Bylo tedy jasné, jakým směrem se bude činnost oddílu ubírat.
Z počátku jsme se scházeli na ulici, poté vystřídali několik kluboven a nyní se nacházíme v Nových Butovicích. V roce 1998 přišel pomoci Bobr, 2002 Luděk a tak nakonec byly čtyři vedoucí. Bobr už se nyní bohužel z rodinných důvodů neúčastní.
A JEŠTĚ JAKO BONUS - SEZNAM TÁBORŮ:
Rok:Místo:Téma tábora:
1992Malá HrašticeHra o kovbojích
1993Luhy?
1994Dalskabáty?
1995Dalskabáty?
1996Dalskabáty?
1997ČísoviceRobin Hood
1998ČísovicePacific Expres
1999ČísoviceEgypťané
2000Hrubá SkálaIndiáni
2001Hrubá SkálaPáni z Růže
2002Hrubá SkálaNámořníci
2003HeřmánkyHusité
2004HeřmánkyHarry Potter
2005HeřmánkyJára Cimrman
2006HeřmánkyPonny Expres
Pozn. nejsem takový pamětník abych si pamatoval ty nejstarší tábory, zeptejte se Číňana

Vedoucí

5. srpna 2006 v 23:44 Členové
Luďa (Luděk Sedláček) - hlavní vedoucí oddílu (mail)
Lída (Ludmila Kašpárková) - naše "jistota", zdravotnice, šéfkuchařka atd. (mail)
Křídlo (Jiří Jenč) - drsňák mladší generace (mail)
Brčko (Eliška Polívková) - nejmladší vedoucí :)) (mail)
Fanda (František Bolek) - kliďas, co si ví vždycky rady (mail)

Debata o Filištínech

5. srpna 2006 v 23:38 Debata
Zde můžete psát své názory, dotazy apod.

Tábory

3. srpna 2006 v 20:29 Tábory
Pravidelně každý rok vyrážíme na (většinou) třítýdenní tábor do přírody. Bydlíme ve stanech s podsadou, stravujeme se v dřevěné boudě a se..., chci říct vykonáváme potřebu, na latrýně. Místo měníme vždy po třech letech - už jsme tábořili v Malé Hraštici, Dalskabátech, Čísovicích, Hrubé Skále a v Heřmánkách.
Každý rok je nějaká celotáborovka, ke které se pak vážou všechny menší hry. Hráli jsme si například na námořníky, Husity, Egypťany, indiány, jezdce Ponny expresu a mnoho dalšího. Mimo jiné také chodíme na mnoho pěších výletů, jezdíme na kole, koupeme se, navštěvujeme letní kino atd. Díky tomu, že tyto tábory nejsou komerční, mají daleko lepší kvalitu a jsou zábavnější než obvykle.